Skip Navigation LinksOzioma-O--C--Ezeofor

Ozioma O. C. Ezeofor

2019 Ocak ayında Kuzey Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu.


Şu anda Nijerya'da Nnamdi Azikiwe Üniversitesi Eğitim Hastanesi Nnewi'de stajyer eczacıyım ve ‘Eagles-Haven Empowerment Initiative’’in kurucusuyum. 


DAÜ öğrencisi olmak benim için güzel bir deneyimdi. Uluslararası bir Üniversite olarak, DAÜ beni çeşitli kültürlerden ve geçmişlerden insanlarla buluşturdu ve bu beni bugün içinde bulduğum her ortama uyum sağlamam için gerçekten donattı. DAÜ Eczacılık Fakültesi, büyük bir aile olarak, eczacılık eğitiminden geçmemiz için çok çeşitli ve donanımlı hocalara ve akademik kadroya sahiptir ve ileride olabileceğimiz en iyisi olmamız gerektiği bilgisiyle bizi yetiştirmiştir. Son sınıftaki projem üzerinde çalışırken, Eczacılık Fakültesi öğretim görevlileri ve profesörleri öğrencileri olabilecek en iyi seviyeye getirmeye odaklandıkları için projemin parçası olmayan diğer öğrencilerden ve diğer profesörlerden de yardım alabildim.

DAÜ Eczacılık Fakültesi beni sadece eczacı olmaya hazırlamadı, beni dünyamızda görmek istediğimiz değişimi gerçekleştirecek etki yaratmaya nitelikli bir insan olmaya hazırladı.