Skip Navigation LinksCeren-Simitcioglu

Ceren Simitcioglu

Haziran 2018'de Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eczacılık Lisans (B.Pharm) programından mezun oldu.

 

DAÜ'den aldığım eğitim sayesinde çok yol katettim ve kendimi çok geliştirdim. DAÜ'de B.Pharm programından mezun olduktan sonra, Birleşik Krallık Birmingham Üniversitesi'nde (UOB) Toksikoloji Yüksek Lisansı Programına kabul aldım. Yüksek lisansım boyunca, hastahanelerde ve Unilever gibi şirketlerde çalışarak, toksikoloji ile ilgili gerçek yaşam deneyimi edindim. Derslerimi tamamladıktan sonra, baş ve boyun kanseri hücrelerinin kemoterapötik bir ajandan (örneğin Cisplatin) korunmasında rol oynayan yeni bir proteini araştıran projeme başlamıştım.

Yabancı bir ülkede, yoğun bir dönem olmasına rağmen Toksikoloji Yüksek Lisansından Başarı ile mezun oldum. Mezuniyetimden iki ay sonra, nikotin endüstrisinde toksikolog olarak çalışmaya başladım. İşim, veri yorumlamayı ve Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği ülkelerine giden teslim edilecek yasal belgeleri hazırlamayı içeriyor.
Bugün dair halen DAÜ’de almış olduğum farmakolojiden farmakognozi derslerine, multidisipliner lisans eğitiminden edindiğim bilgi birikimimi kullanıyorum. Eğitimim sırasında DAÜ'de hocalarımız tarafından sadece dersler verilmiyordu, aynı zamanda kişisel becerilerimizi de geliştirme şansımız oluyordu. Eğitimde böylesine mükemmelliği sağlayan DAÜ Eczacılık fakültesine teşekkürlerimi sunuyorum.